Tuesday, 13 November 2012

November began sadly.

November is probably one of the most depressing months for me. It begins with lots of tiredness, tears, without any confidence. It's cold and windy, and not only outside.
It is the time when you don't want to speak. To anyone. You want to close yourself in the smallest room and sit in the silence.
And then they come, bring you to the crowded place with noisy mixture of laugh, music and accidental chats. It seems funny, but it doesn't work. This attempt happens to be a failure. You smile, but it's a fake one. It takes time and nobody blames you for it, you just need some time...
---
Lapkritis, ko gero, yra vienas iš niūriausių mėnesių. Prasidėjęs su nuovargiu, ašarom ir nepasitikėjimu savim ir aplinka. Taip žvarbu ir vėjuota, ir ne tik lauke.
Tai laikas, kai nesinori kalbėt. Su niekuo. Noris užsidaryti mažam kambarėlyje ir sedėti tyloje.
It tada jie ateina, nusiveda tave į perpildytas vietas su kurtinančiu juoko, muzikos ir pašnekėsių mišiniu. Rodos taip linksma, bet tai nepaveikia tavęs. Šis bandymas tama nesėkme. Šypsaisi, bet ši šypsena nėra tikra. Reikia laiko, ir nieks tavęs nekaltina, tau tiesiog reikia laiko...


And then one morning you open your eyes and take a breathe, you go out and look around, you live. The difficulties didn't disappear. They still exist and it still hurts, but the only way to cope with them is to do it by yourself. Or just to make yourself a cozy dinner and to know that in case you are not strong enough, they are here, probably not friends yet, but not strangers already.
---
Ir staiga vieną rytą atmerkus akis ir įkvėpus oro gūsį, supranti, jog gyveni. Sunkumai neišnyko. Jie vis dar čia ir tau vis dar būna skaudu. Bet vienintelis būdas susidoroti yra įveikti viską pačiam. Arba pasigaminti sau jaukią vakarienę ir žinoti, jog jei netyčiom nebūsi pakankamai stiprus, jie yra šalia, galbūt dar ne draugai, bet jau tikrai ne praeiviai.


Roast aubergine salad with goats cheese/Keptų baklažanų ir ožkos sūrio salotos

adapted from Kepykla nr5/ Pagal Kepykla nr5
serves 1/1 porcija

A half on an aubergine/ pusė baklažano
5-6 cherry tomatoes/ 5-6 vyšniniai pomidoriukai
2 tablespoons olive oil/ 2 šaukštai aliejaus
Handful of lettuce/ sauja salotų lapų
80 g goats cheese ( I used Apetina)/ 80 g ožkos sūrio (naudojau Apetina)
Herbs (oregano, basilic, mixed herbs)/ prieskonių (mišinio, baziliko, raudonėlių)
Salt, pepper/ druskos, pipirų
roasted bread/ skrudintos duonos

Slice the aubergine, drizzle with 1 tablespoon olive oil, season with salt and pepper and  roast for a few minutes.
Roast some bread. 
Mix the salad with cherry tomatoes, crumble some cheese and put roasted aubergine slices on top. Drizzle with olive oil and add some mixed herbs or just oregano and basil.
Tastes even better when aubergine slices are still warm.
Enjoy!
---
Supjaustikite baklažaną, pakepinkite su šliuksniu aliejaus, pagardinkite druska ir pipirais. Paskrudinkite mėgstamos duonos riekę.
Sumaišykite salotų lapus, pomidoriukus, užbarstykite ožkos sūrio. Baklažano riekutes sudėkite ant viršaus, apšlakstykite aliejumi, pabarstykite prieskonių, mišinio arba bazilikų, raudonėlių).
Patiekite iškart, baklažanui nespėjus atvėsti. Mėgaukitės!

Patricija

1 comment: