Thursday, 20 September 2012

Kas yra Fresher's Week ir kaip ji valgoma?

Daugelis mano draugų ir pažįstamų sunkiai tesuvokė, kodėl visą praėjusią savaitę aš kaip ir universitete, bet kaip ir nesimokau, tad nusprendžiau parašyt štai tokį grandiozišką įrašą apie Frešerius.


Taigi, kas yra toji Fresher's Week?
Tai savaitė prieš studijas, kurios metu pirmojo kurso studentai turi galimybę artimiau susipažinti su universitetu, miestu, kultūra, išsitūsint ir užmegzti šiokių tokių kontaktų.

Pasiruošimas.
Visų pirma, svarbu išsimiegoti arba bent jau pasiruošti fiziškai. Visu antra, pasiruoškite morališkai. Per frešerius gana svarbu būti atviram bet kokioms naujovėms, įdomybėms ir naujai patirčiai. Paruoškite patogiausius drabužius (daug!) ir patogiausią avalynę. Išduosiu paslaptį, sportbačiai su sijonu yra labai patogu, ir gražu, patikėkit, merginos. Daugelis naujokų praleidžia begalę įdomių įvykių vien dėl to, jog... apie juos nežino. Tad pasidomėkit.

Pradžių pradžia.
Fresher's Adress yra grandioziškas įvykis, kurio pavadinimas išties neatitinka renginio didingumo ir svarbos. Tai ko gero oficialioji mokslų pradžios dalis. Galėtume lyginti tai su mokyklos direktoriaus kalba rugsėjo pirmosios rytą, tik viskas vyksta senoviniuose pastatuose su daugybe vitražinių langų ir vyrauja kitokia atmosfera. Tūkstančiai pasveikinimo ir paraginimo žodžių, dėmesys įvairiausiems žmonėms ir viešai skelbiama tolerancija. Buvau nustebinta dėstytojų paraginimu neapsiriboti vien mokslais, o siekti asmeninio tobulėjimo ir įgūdžių lavinimo. Atmosferą įkaitina ir Unijų šūkiai nukreipti vieni prieš kitus, kuriuos drąsiai palaiko visas universiteto"elitas". Nepraleiskit, nes tai kažkas, ko tikrai niekad gyvenime nepatirsite.Dienos renginiai.
Campus'o teritorijoje visą savaitę verda gyvenimas. Visgi pirmos trys dienos yra "karščiausios", tad nevenkite pasivaikščiojimo gražiomis universiteto gatvelėmis. Tikrai atrasite pulką žmonių prie palapinės su užrašu "Nemokama pica". Nejuokauju, pietavom taip net keturis kartus. Nebijokit pagriebti šūsnį lankstinukų - neretai tai vertinga informacija ar net nuolaidų kuponai. Išgerkite nemokamos kavos, pasivaišinkite sausainiais ir akimirkai sustokite pasiklausyti jaunų grupių pasirodymų. Naujos pažintys šiuo metu užsimezga itin lengvai. Tereikia susitikti dviem pasimetusiems žvilgsniam, pasiteirauti krypties ar laiko ir jus jau turėsite puikių pažįstamų. Būkit savimi, būkit išskirtiniai ir jus įsimins.

Fresher's mugė.
Frešerių mugė yra ko gero vienas iš nedaugelio "privalomųjų" dalykų per frešerius. Ši mugė, tai jūsų galimybė ir šansas tapti įdomiausių organizacijų ir sąjungų dalimi, atrasti save iš naujo arba išbandyti save visiškai nežinomoje srityje. Vargšus studentus vilioja ir tai, jog per fresher's mugę galima susirankiot begalę nemokamų daiktų bei maisto. Tas pats ir per sporto mugę. Argi ne smagu?


Pažintis su kultūra.
Jaunimo organizacijos čia pasirūpina viskuo. Net tuo, kad jus susipažintumėte su naujos šalies kultūra ir miestu. Kasdien organizuojami bent keli turai po campus'ą, tradicinių šokių vakarai ir supažindimas su vietiniu akcentu. Nepraleiskit progos pašokti, paragauti tradicinio maisto ar tiesiog iš arčiau pažvelgti į šią kultūrą.Rimtesni reikalai.
Frešerių savaitės metu kiekvienas studentas turi skirti bent kelias valandas savo puikaus gyvenimo kiek rimtesniems reikalams - susitikimui su adviser'iu ir kelioms pristatomosioms paskaitoms. Nereikia bijoti, tai tik smulkūs įvadai į būsimus keblumus. Puiki proga susidraugaut su campus'o žemėlapiu, susirast naujų kursiokų arba... galite pramiegoti šias paskaitas - pasaulis nepradės  suktis kitokia kryptimi, rimtai.

Vakarai ir naktys.
Viskas yra gerai, bet vakarai ir naktys yra tas gėris, kurio per frešerius paragaujama daugiausiai. Tenka rinktis tarp dviejų unijų organizuojamų vakarėlių, bet ką bepasirinktumėte, nebus liūdna. Frešeriai suteikia puikia progą įdomiausiai pasipuošti. Bus ir white t-shirt parčių, ir ausinių vakarėlių, ir paplūdimio ir povandeninių naktų. Daug skirtingų žmonių ir skirtingos muzikos. Ir žinokit, jog kiekviena vieta turi kelis įėjimus. Kas dar geriau, jog visą savaitę specialūs nemokami autobusai veža jaunus pašėlusius studenčiokus iš vakarėlių į bendrabučius. O jei aplankys sėkmė pakeliui galima sutikt ir žmogelių dalinančių nemokamą vandenį ar kviečiančių pasivaišinti kakava. Nejuokauju, mielieji. Jei būsit frešeriai, ruoškit savo kojytes, o mergytės prisipirkit paakių pieštukų, nes šios 7-8-9 bemiegės naktys bus geriausios jūsų gyvenime. 
 

 

Svarbiausia.
O svarbiausia yra pasiimti iš šios savaitės tiek gėrio, kiek tik sugebate išsinešti (teik fiziškai, tiek emociškai). Šių septynių dienų įvykiai taps naujų santykių pagrindu, neįkainojama patirtimi ir įrodymu, jog jaunystė tai pašėlęs laikas.

*Nuotraukos mano, QMU ir Megan Poveda Connatty.
*Šis straipsnis parašytas remiantis asmenine University of Glasgow studentės patirtimi, tad gali būti ypatingai subjektyvus ir netaikitynas jokiais kitais metais, jokioje kitoje vietovėje, arba atvirkščiai.

Patricija

No comments:

Post a Comment