Thursday, 12 April 2012

Netobuli lietiniai ir kruopelytė įspūdžių

Visad tikimės, jog laikas lėks lėčiau, jei tai atostogos ar poilsis, o darbo metu jį vis skubiname, skubiname, skubiname. Bet nepaisant jokių pastangų šis vyrukas mums nepavaldus, tad telieka džiaugtis, mėgautis akimirkom ir dalintis prisiminimais.

Esu didžiūlė lietinių/blynų megėja ir drąsiai sakau šie nėra tobuli. Jie kaip laikas, patys yra kiek beskoniai ir absoliučiai paprasti. Tačiau pakanka juos pagardinti gardžiausiais vaisiais, šokoladu ar grietinėle, užberti cinamono ar cukraus pudros. O gal pabandykime su saldžiarūgšte vištiena, ikrais ar kaip kitaip sočiai? Ir štai, jie jau tampa nepakartojami, gardžiausi iš gardžiausiųjų ir patys pačiausi, kaip ir atostogos, kurių laikas prabėgo taip greitai.

(Ne)tobuli lietiniai
1 didžiūlė arba 2 vidutinės porcijos

1 kiaušinis
1 puodukas miltų
+-1 ir 1/3 puoduko pieno
šliūksnis aliejaus

Dubenyje suplakame visus ingredientus. Svarbu stebėti, kad tešla gautusi kiek skystoka, kitaip lietiniai bus persausi. Įkaitiname keptuvę. Naudoju topshop'inę Delimano blynų keptuvę, tad sviesto ar aliejaus neprireikia, o su paprasta keptuvę to, aišku, reikės. Kepame plonyčius lietinius ant vidutinės ugnies, ruošiame įdarą ir skanaujame.

Senokai nerašiusi apie knygų (tiksliau skaitinių) bei filmų įspūdžius, nusprendžiau poatostoginį įrašą skirti būtent tam:

Kai buvo dar visai visai šalta, o pavasarį sapnavome tik retkarčiais, perskaičiau Plum Sykes knygą "Skyrybų debiutantės". Įspūdinga, nieko menkesnio ir nesitikėjau iš šios autorės. Skaitydamas, rodos, ir matai tas plevesuojančias suknutes, jauti didmiesčio atmosferą ir restorane patiekiamo maisto kvapą. Aišku, tai ne klasika, ir galbūt net ne tai, ką galėsite aptarti inteligentiškame draugų rate (o vertėtų), tačiau miela ir malonu širdžiai, o ko gi daugiau reikia, ką?

Antrasis mano (skurdžiame) knygų sąrašėlyje apsistojo V. Juknaitės kūrinys, tiksliau kūriniai. Mokyklinė programa privertė, tad skaitėm, o skaitėm su nuostaba. Moteriška lietuviška literatūra visad atrodė man keista, netokia ir nešokia, bei ir ne bloga.

Vis dėl to daugiausiai vietos ant komodos prie lovos užima mano numylėtiniai kulinariniai žurnalai. Virtuvė, Вкусно и полезно, Хлеб соль - ir nauji, ir seni,kvepiantys gaiva, saule ir skaniausiu maistu, kam ir įkvepia.

Filmų būta daugiau, kas nekeista.

Su sese žiūrėjom Madonos filmą W.E. Žiūrau dabar madinga visiems būti įvairiapusiais meninkais, žiūrau dabar madinga visur pridėti dalelę istorijos. O išties filmas visai žavus, tačiau nelengvas. Iškart jaučias, jog Madoniškas, yra kažkas jame, tokio tokio savotiško.

Ta pati sese parodė ir pripratino prie serialo Sherlock. Jis naujoviškas, gyvena labai angliškame Londone ir naudojas naujausiom technologijom. Tradiciniai herojai, kaip Vatsonas ir misis Hadson išlikę. Žodžiu, drąsiai jamkit šį gardų "kąsnelį", tiiik ištaikykit laiką, nes 1,5 valandos trukmės serijoms jo reikės, tikrai reikės.

Mylimiausiojo rusiško kino kūrinys "8 свиданий" patiko nežmoniškai. Tas rusų talentas į vieną filmą sukišti viską, kas būdinga milžiniškai kultūrai, yra tiesiog stebėtinas. Labai savi aktoriai ir labai savos mintys. Žodžiu apie rusišką kiną arba gerai, arba nieko.

The Vow graudesniam vakarui, jeigu tokio reikia. Mačiau, kaip Channing Tatum vaidinimo futbolistą, sexyšmeksy vyruką, soldier'į ir dar bala žino ką, tačiau tokio jautrumo ir tikrumo pasigesdavau. Manau tai tikrai Jo filmas. Šauni idėja su saldainiu rulete. Dėžutė šokoladinių saldainių su labai ir nelabai skaniais įdarais, kokį ištaikai čia jau sekmės reikalas. Argi nelinksma? Ai, ar sakiau, kad būtent su šokoladiniais saldainiais šis filmas ypač "gardus"? Tai va, sakau.

Šiandienai tiek, o Jūs džiaukitės, mylėkite, žiūrėkite filmus, skaitykite įdomias knygas ir tiesiog darniai gyvenkite, ne tik su aplinka, bet ir su savimi, tykiai tūnančiais giliai giliai ir kartais meistriškai maskuojamais.

Patricija

No comments:

Post a Comment