Monday, 5 March 2012

I had a long long weekend

Savaitgalis gavos ilgas ilgas. Su visais šiais mokslais, arbatom ir pavasariniais-žieminiais orais. Stebiuosi, kokios pilnos tampa šeštadienio bei sekmadienio dienos, ne naktys, dar ne. Matyt kuo mažiau laiko lieka iki rimtumo, tuo labiau susikaupiu, susiimu. Kaip gerai.
Kaip gerai.

Mano mažas mielas jubiliejukas.


Kūryba ir darbai. Šįkart Sau!


Šeši šimtai milijonų akimirkų su draugais.

Ir maistas, suteikiantis šilumos ir meilės, iš čia
ir iš žurnalo Virtuvė nr.3 (33)

Makaronų ir žiedinių kopūstų apkepėlė

200 g ragelių formos makaronų
300 g žiedinių kopūstų
50 g sviesto
600 ml pieno
50 g čederio sūrio
1 šaukštas Dižono garstyčių
25 g tarkuoto parmezano
75 g džiūvesėlių
čiobrelių
2 šaukštai alyvuogių aliejaus

Įkaitinkite orkaitę iki 200 laipsnių karščio. Žiedinį kopūstą išskirstykite nedideliais žiedynėliais. Į verdantį vandenį suberkite makaronus, po3 min., sudėkite žiedinius kopūstus ir virkite dar 3 min. Nuovirą nupilkite, makaronus sudėkite į dubenį.
Vidutinio dydžio keptuvėje išlydikite sviestą. Įmaišykite miltus (masė turi būti gana tiršta). Nukelkite nuo ugnies ir palengva, nuolat maišydami supilkite pieną, kol padažas bus vientisas. Grąžinkite ant ugnies ir troškinkite maišydami, kol sutirštės.
Į padažą įmaišykite čederį, pusę tarkuoto parmezano sūrio, garstyčias ir įberkite prieskonių. Padažu apliekite makaronus ir žiedinius kopūstus ir viską sukrėskite į 2 l karščiui atsparų indą.
Sumaišykite džiūvėselius su čiobreliais ir likusiu parmezanu. Pabarstykite ant makaronų ir pašlakstykite alyvuogių aliejumi. Kepkite 20-25 min., kol gražiai apskrus. Prieš patiekdami leiskite apkepui 5 min. pastovėti.

*Darėme 2/3 porcijos ir gavos DAUG, tikrai daug.
*Naudojom šaldytus žiedinius kopūstus, džiūgą ir paprastą fermentinį sūrį, ir sumaišėm viską iškart keptuvėje. Man šis receptas vienas iš nedaugelio, kur galiu viską daryt "iš akies".
*Padėka mano nuostabiajai mamytei, kuri tramdė mano karštakošiškumą ir leido padažui sustingt (tai buvo keliu sekundžių reikalas, bet juk žinot kaip ten būna).

O ką savaitgalį veikėt/valgėt Jūs?:)

Patricija

2 comments: