Sunday, 5 February 2012

Vasaris - lietuviško kino mėnuo. 2/8

Kai apkabinsiu tave (2010)
Režisierius - Kristijonas VildžiūnasKas rašoma internete:

1961-ieji. Tėvas ir Dukra, likimo išskirti per antrą pasaulinį karą, bando susitikti Berlyne. Tėvas - iš Tarybų Lietuvos, Dukra – JAV emigrantė. Nors Sovietų sąjungoje atšilimas, o Berlyne dar nepastatyta siena, bet šaltasis karas artėja prie savo apogėjaus, ir palankios geografinės bei politinės susitikimo aplinkybės pasirodo besančios apgaulingos.
Atvykusį į Berlyną Tėvą imasi globoti užsimaskavę KGB darbuotojai. Jie bando įvilioti Dukrą į Rytus, tačiau paveikta nepasitikėjimu persmelktos miesto atmosferos, ji bijo peržengti Vakarų Berlyno ribą. Gelbėdami vienas kitą nuo galimų pinklių, Tėvas ir Dukra pasiruošę atsižadėti taip trokštamo susitikimo...
Kaip?
Filmas tikrai paliko įspūdį. Viskas tiesiog tikriau negu tikra. Na žinot tą jausmą, kai rodos su kitais aktoriais nieko nepavyktų. Čia būtent tas atvejis. Kažkaip nepatiko man ta Rūta, nemėgstu aš perdėm naivių žmonių, bet vėliau suvokiau, jog kitokia ji ir negalėjo būt.
Nors filmo trūkmė kaip ir standartinė, buvo momentų, jog atrodė, kad žiūriu jį jau visą begalybę, nežinau gerai tai, ar ne.
Na ir aišku, filmas sunkus, toks, po kurio lieka kažkas širdy. Manyčiau sunku būtų sukurt lengva filmą apie šį laikotarpį.
Na ir aišku labai malonu suprast visas tris kalbas ir neskaityt visokių subtitrų.

Rekomenduoju.
Balkonas (2008)
Režisierė - Giedrė Beinoriūtė

Kas rašoma internete:
„Iškristi per balkoną ir nusibrozdinti smakrą arba praryti žuvies ašaką - neskauda, o mylėti - skauda.“
Sovietų aštuonesdešimtieji. Nedidelis miestelis provincijoje. Vienuolikametės Emilijos kaimynystėje po tėvų skyrybų apsigyvena jos bendraamžis Rolanas su tėčiu. Tarp vaikų mezgasi ryšys. Tačiau iš drovumo ar baimės atsiverti jie bendrauja tik per sieną, sėdėdami kiekvienas savo balkone arba per rozetę, jungiančią jų butus. Pasirodo, jog Emilijos tėvai taip pat ties skyrybų riba. Vaikai atranda bendrų temų. Tačiau vos tragiškai nepasibaigęs nelaimingas atsitikimas užkerta Emilijai kelią į balkoną. Tai paskatina vaikus išsiruošti į „tikrą“ pasimatymą…
Kaip?
Patiko patiko, labai labai patiko. Filmas labai artimas, labai priimtinas. Buvo momentų, kai rodės, jog gyveni tame miestelyje kartu su Rolanu ir Emilija. Ir nors aišku filmas turi paslėptą mintį, žiūrėti jį begalo lengva, ir tą darysiu dar kelis kartu tikrai.
Rekomenduoju labai labai.

No comments:

Post a Comment