Sunday, 5 February 2012

Ilgasis savaitgalis

ILGASIS SAVAITGALIS - magiškas žodis, nelauktai nušvietęs kasdienybę. Kaip gi pravartu turėt net 4 laisvas dienas. Nors laisvas gal nevisai tinkamas žodis. Ketvirtadienį ir penktadienį plūšau ties šimtadienio programos organizavimu. Nuolatiniai skambučiai, papildomi ir dar ir dar papildomi klausimai, priminimai, atšaukimai ir visa kita. Iš esmės pirmakart taip rimtai kažką organizuoju, net jei tai tik vienos klasės reikalas :D Sakau, man patinka tas nuovargis po darbo dienos, daug kas pasakytų "Žinom jau žinom" :DD tiek to...
Taip pat pažiūrėjau 2 lietuviškus filmus, apie kuriuos parašysiu kiek vėliau.
Gavau pagaliau nuostabiausius atvirukus. Kartais nusiperki kokį gražų daiką ir noris pasidovanot jį pačiam sau, žinot tą jausmą? Tai va, šie atvirukai būtent tokie!!!!


Žinau, kad reik mokytis istoriją, kad reik ieškot informacijos apie spausdintuvus informatikos projektui ir daryt kitus smulkius darbus, bet nieko negaliu padaryt su savim, šalta man. Šalta taip, kad sugebu tik prisirengt kaip svogūniuks, gerti litrus mėtų arbatos ir skaityt knygas, rimtas ir nelabai, aj ir dar raguoliukus skanaut, šitą irgi galiu!


Raguoliukai
receptą mama parsinešė iš darbo

50g sviesto (kambario temperatūros)
1 kiaušinis + dar vienas raguoliams patepti
50 g cukraus
2 v. š. grietinės
1 a. š. medaus
žiupsnelis druskos
1,5 stiklinės miltų
1/2 pakelio kepimo miltelių
2 v. š. krakmolo
Įdaro - uogienės, džemo.

Kiaušinius išplakame su cukrumi, sudedame grietinę, medų, sviestą ir vėl išplakame. Ten pat suberiame miltus, druską, kepimo miltelius ir krakmolą, išmaišome. Jeigu tešla gaunas lipnoka, įberiame dar miltų. Tešlą iškočiojame ir išpjaunama skritulį (su didėle lėkšte), skritulį supjaustom į 8 dalis, kaip picą. Ir ant kiekvieno mažo kvadratėlio platenės dalies dedame įdarą, užlenkiame galus ir suvyniojame į raguoliuką. Įdaras turi būti gana tirštas, nes skystas įdaras išsipils kepimo metus. Mes naudojome cukinijų uogienę prieš tai nukošę visą skystį.
Iš vienos porcijos gaunas maždaug 1kepimo skarda raguoliukų. Kepimo skardą išklojame kepimo popieriumi ir sudedame raguoliukus. Vieną kiaušinį išplakę šakute, patepame raguoliukus, kad būtų gražesni. Jeigu norite, galima pabarstyti cukrumi.
Pašauname į iki 180 laipsnių karščio įkaitintą orkaitę ir kepame ~30 min.
Raguoliukai gaunas gana sausi, tad pukiai dera su pienu, kava ar arbata.


Paricija

No comments:

Post a Comment