Tuesday, 3 January 2012

sausaininės dovanos

Per Kalėdinį dovanų ruošimo/šventimo/ilsėjimosi po šventimo bei naujųjų sutikimo maratoną prigaminau ir priragavau įvairiausių skanumynų. Man šventės tai toks laikas, kai atidedamas fotoaparatas bei užrašai ir tiesiog mėgaujamasi akimirkomis, šeimos susiburimais, kino vakarais ir viskuo, kas vyksta.
Visgi kažką įamžint spėjau :)
Šviesus vaniliniai meduoliukai kepti pagal receptą iš "Moteris namuose" žurnalo, vėliau buvo papuošti šokolado glaistu.


O avižiniai sausainiai kepti pagal Denielą. Pamačiau šį receptą laidoje "Edim doma" ("Valgome namie") ir man jis iškart labai patiko. Patiko ir mano mamai, tad kepiau juos jau kokius 4 kartus įvairiausiai :)

Avižiniai sausainukai pagal Denielą

110 g avižinių dribsnių
110 g miltų
110 g sviesto ( tikrai patariu imti visus 120 ar ne 130 g)
75 g rudojo cukraus
sauja pakepintų lazdyno riešutų
40 g imbierinių cukatų ( net ir tikriems imbiero megėjams siūlyčiau apsieiti su 30 ar ne 20 g )
2 valg. š. skystojo medaus (nors galima ir neskystojo)
2 žiuspeliai sodos
žiupsnelis kepimo miltelių
pusė arbat. š. druskos ( nors man pakanka ir žiupsnelio)

Orkaitę įkaitinti iki 170 laipsnių karščio. Lazdyno riešutus pakepinti orakaitėje kelias minutes (tuomet jie nusilups lengviau). Cukatus ir riešutus susmulkinti peiliu. Sviestą ištirpintį, o jeigu naudojate neskysta medų tai ir medų ištirpinti kartu su sviestu. Į dubenį suberti avižinius dribsnius, miltus, cukrų, sodą, kepimo miltelius, druską, smulkintus riešutus bei cukatus, supilti sviestą su medumi. Viską gerai išmaišyti. Iš gautos tešlos suformuoti rutuliukus, kuriuos padėjus ant kepimo popieriumi (ištepto sviestu) išklotos skardos truputi prispausti. Kepti orkaitėje 10-15 min.

Tikrai tikrai rekomenduoju šiuos sausainiukus, jie paprasti, bet labai labai gardūs. Puikiai tinka pasiimt į keliones, pasisaldint savaitgalius ir dovanoti vaikams, vyrams bei moterims :)

1 comment: