Friday, 27 January 2012

Jau šalta.


Bandžiau kurį laiką neigt žiemą. Vaikščiojau be kepurės, sedėdavau namie ir tinginiavau, tarsi už lango vis dar ta pati pilkšva (ne)žiema. Bet tie baltieji sniego pūkeliai, kasdien besileidžiantys iš dangaus, galu gale pažadino manyje žiemines nuotaikas.

Sniegas, knygos, kakava ir cinamonas, serialai bei prieskoniai, visokie skanumynai ir miegas.
Ir visgi, žiema man tikslų nustatymų ir motyvacijos paieškų metas. Ir nors atrodau aš kaip didžiulis tinginiukas, viduje verda ugnikalnis, kuris tikrai išsiverš pavasariui atėjus.
Na, o kadangi su pavasariu dings ne tik tinginiukas, bet ir žieminiai paltai su megztiniais, reik saldint gyvenimą sąmoningai.

Becukriai užkandžių batonėliai
pagal Kepykla nr. 5

1/2 stiklinės greitai paruošiamų avižų dribsnių
stiklinė stambių avižų dribsnių
stiklinė džiovintų vaisių bei viso kito (maniškiai su džiovintom spanguolėm, migdolų drožlėm ir imbieriniais cukatais)
1 1/2 arb. š. cinamono
1/2 arb. š. druskos
1 1/4 stiklinės pieno
keli lašai vanilės esencijos

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių karščio. Visus stambesnius riešutus ir uogas susmulkiname. Sumaišome ingridientus, supilame pieną ir įlašiname vanilę. Paliekame pabrinkti 10-15 min. Supilame į kepimo popieriumi išklotą skardą (20x20) ir kepame uždengę folija 20 min. Nuėmę foliją kepame dar 15-20 min, kol gražiai paruduoja. Ir nors pagal tikrąjį receptą buvo siūlyta iškart supjaustyti, nes jie sukietės, maniškiai gavos minkštučiai visai. Visgi supjaustykit iškart, o tada supakuokit ir mėgaukitės darbe, moksluose ir visur kitur. :)


Patricija

7 comments:

 1. !!
  Valio,
  džiaugiuosi, kad išmėginai. Visada truputį baisu siūlyti tokius kitokius receptus - žinai, kas čia per dribsnių batonėliai... Be medaus ane i cukraus? Bet, kaip supratau, neblogi, a :)?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Labai labai jie geri. Kažkaip net nesusimąsčiau, kad bus gal neskanu ar ką, bet kai padariau tai taaaip patiko. Tas kitoniškumas taip paįvairina gyvenimą :)

   Delete
 2. O dievai, kokia gi mano motera graži!
  P.S. Batonėliai tikrai skrandį džiuginantys.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ačiū ačiū už gražius žodžius, brangusis mano :)*

   Delete
 3. DĖKUI UŽ PUIKŲ RECEPTĄ :O!!!

  ReplyDelete