Friday, 9 December 2011

Tipiškas.

Tipiškas penktadienis. Šlapias bei snieguotas oras. Mažiukai migrenos požymiai. Ieva. Kepiniai. Viskas taip tarpusavy susieta, taip darnu, jog net keista. Per šią savaitę mažai miegojau, visgi daug laiko iššvaisčiau veltui. Atrodytų juokinga, jog ir penktadienį paskiriau poilsiui ir atgaivai. O gal gerai? Rytoj laukia dovanų pirkimas, knygos, mokslai, savęs ir namų puošimas... Bet visa tai ryt, tik ryt, o šiandien - šį ramų penktadienio vakarą čia - aš, knyga bei medaus ir riešutų kvadratėliai pagal Žiupsnelį Druskos.


Medaus ir riešutų kvadratėliai

Smėliniam pagrindui:
100g kambario temperatūros sviesto
1/2 stiklinės cukraus
vieno kiaušinio
arbatinio šaukštelio vanilinio cukraus
1 1/2 stiklinės miltų
Riešutų sluoksniui:
60g sviesto
2/3 stiklinės rudo cukraus
4 šaukštai medaus
200g migdolų plokštelių (man nepakako, tai tiesiog pridėjų smulkintų migdolų)
Sviestą išsukti su cukrumi, įmušti kiaušinį, supilti vanilę. Gerai išmaišyti. Palaipsniui suberti miltus, užminkyti tešlą. Tešla turėtų būti minkšta, bet nelipti prie rankų. Jei reikia – įberti daugiau miltų. Suvynioti į maistinę plėvelę ir palikti šaldytuve bent valandai.
Iškočioti maždaug centimetro storio lakštą, dėti ant sviestu pateptu kepimo popieriumi išklotos skardos (arba keturkampės pyrago formos), pabadyti šakute ir šauti į iki 170 laipsnių karščio įkaitintą orkaitę. Kepti apie 15 min, kol rustels kraštai.
Iškepus pagrindui (bet ne anksčiau, antraip įdaras praauš ir sustings), ruošti riešutinį sluoksnį. Nedideliame puode ant silpnos ugnies ištirpinti sviestą, suberti cukrų ir medų. Nuolat maišant užvirinti ir pavirti apie minutę, kol ims tirštėti. Kelti nuo ugnies, suberti riešutus, išmaišyti. Paskleisti ant pagrindo.
Gražinti į orkaitę ir kepti dar apie 20-30 minučių, kul riešutai įgaus karamelinę spalvą. Atvėsinus supjaustyti kvadratėliais.

2 comments:

  1. Tikrai tikrai patiko. Ačiū už receptą! Kepsim ir kepsim!!:)

    ReplyDelete