Monday, 5 December 2011

Švelnučiai

Karolina milijonus kartų džiaugsmingai pranešė "Sningaaaaa!" ir dėl to vos neperkepėm sausainių. Visgi neperkepėm ir snigo, kas nuostabu. O nenuostabu buvo tai, kad kepėm tuos pačius sausainius mokykloje: žmonių, žvigsnių ir komentarų spūsty.

O palaimintoji mano rami, erdvi virtuvė, kur niekas manęs neskubina. Po tokių pirmadienių imu dar labiau ją mylėt. Kažkodėl gamindama pati viena labiau pasitikiu savim ir esu įsitikinusi, kad maistas bus puikus, nors ir šiandieniniai sausainiukai nenuvylė, tikrai tikrai ne.

Kažkaip susifail'inom su maišytuvo antgaliais ir iš pat pradžių užtrūkom su margarinu ( vos jo neprakeikiau ;D ) ir jau dievagojomės, kad nieko mums čia nesigaus, bet kai dar visai karštutėlį sausainaitį degustavo mūsų laaabai skeptiška mokytoja ir pasakė "Patricijos sausainiai labai skanūs, švelnūs labai", nurimom. Ir iš ties skonis toks nuostabus, toks švelnus ir lengvas, jog visai pelnytai paskelbčiau margariną metų kepinių ingridientu ( ačiū Dievui, kad nespėjau jo prakeikt - negražu būtų ;D).

Receptas iš Žaidimų Aikštelės

Trapūs vaniliniai sausainukai

500g miltų
300g margarino kepiniams
200g cukraus pudrus
2 kiaušiniai
1/4 šaukštelio kepimo miltelių
vanilės ekstraktas

Miltus sumaišyti su kepimo milteliais ir persijoti, iki purumo išsukti margariną, įmaišyti persijotą cukraus pudrą, po vieną įmušti kiaušinius ir išsukti iki purios vientisos masės. Baigiant sukti įlašint kelis lašelius vanilės ( arba kitokio ) ekstrakto. Išsuktą margariną suminkyti su miltais į vientisą masę. Minkyti reikia greitai, kad sviestas nespėtų sušilt. Tešlą suvolioti į rutulį, uždengti maisto plėvele ir laikyti šaldiklyje apie 25 min, kad sukietėtų. Tešlą iškočioti 3-5 mm storio sluoksniu. Iškočiotą tešlą išspausti norimomis sausainių formelėmis. Kepti 10-15 min orkaitėje, įkaitintoje iki 220 ° C.
Galima aplieti balto šokolado glajumi ar kaip tik norit kitaip.

Verta palaukti valandžiukę, nes kiek atšalę sausainiai daros dar gardesni!


Bėgsiu pavaišinsiu pirmadienį sausainiuku, gal kitakart nebus jis toks sunkus ryte ;)

No comments:

Post a Comment